Görüş ve düşüncelerinizi bize ulaştırabilirsiniz.

mail

info@marines.com.tr

mail Marines_telefon
iletisim iletisim

60 Yıldır Aynı Özveri ve Heyecanla Suyun Dünyasından Sofralarınıza…

Grup SAGUN, bünyesinde 6 farklı şirket bulunduran, Türkiye’nin farklı noktalarında 8 üretim tesisi olan, deniz ürünleri yetiştiriciliği, üretimi, ihracatı ve ithalatı alanlarında faaliyet gösteren, hem iç hem dış piyasada bilinirliği güçlü markalarıyla perakende ve toptan market zincirlerine ve satış noktalarına ürünler sağlayan, bünyesinde Avrupa’nın ilk özel balık halini bulunduran ve günümüzde 3cü kuşak tarafından yönetilen bir Şirketler Topluluğudur.

Faaliyete başladığı yıllardan itibaren yetiştiricilik, üretim ve ihracat odaklı olarak sürekli büyüyen ve sonraki yıllarda faaliyetlerini tüm su ürünleri alanına yayan Grubumuz bugün Türkiye’nin su ürünleri alanındaki lider kuruluşlarındandır. Sektördeki öncü kuruluşlardan birisi olarak Grubumuz bir denizler ülkesi olan Türkiye’de balıkçılığın sanayiye dönüşmesine bizzat katkı sağlamakta ve sektörün gelişimine öncülük etmektedir.

Grup bünyesinde faaliyet gösteren şirketlerden birisi olan Marines Gıda Ürünleri 2005 yılında Türkiye'de iç pazara hizmet vermek üzere kurulmuş bir pazarlama şirketidir.

Bugün Marines markası Türkiye’nin deniz ürünlerindeki bilinirliği en yüksek markalarından birisidir. Ürün çeşitliliği sürekli olarak güncellenmekte ve halkımızın deniz ürünleri tüketim alışkanlıklarına yön vermektedir.

Marines markası altında piyasaya sunulan 200’den fazla deniz ürünleri çeşidi Türkiye’de faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası perakende zincirleri, HORECA satış kanalları ve yurt genelinde bulunan Bayileri aracılığıyla tüketicilerle buluşturulmaktadır. Metro, Real, Tesco-Kipa, Migros, Tanşas Marines markalı ürünlerin satıldığı zincirlerden sadece bazılarıdır.

Şirket Türkiye genelinde yaygın dağıtım ağına ve güçlü frigofrik araç filosuna sahiptir.

Ürünler özel Marines ambalajları altında raflarda yerlerini almaktadır. 

Vizyon

Güçlü Dağıtım Ağı, Profesyonel Kadrosu, Bölge Müdürlükleri ve Bayilikleri ile Halkımızın deniz ürünleri alışkanlıklarına yön vermeyi sürdürerek Su Ürünleri alanındaki Öncü Şirket konumunu devam ettirmek.

Misyon

Halkımızın sağlıklı beslenmelerine katkı sağlayacak Doğal ve Kaliteli deniz ürünlerini piyasaya sunmak, erişilebilir olmalarını sağlamak, yaygınlaştırmak ve tüketilen deniz ürünleri çeşitlerini arttırmak.


Marines Hakkında

1960 yılından itibaren su ürünleri işleme ve ihracatı alanında hizmet veren Grup Sagun, Türkiye'nin 500 büyük sanayi kuruluşu arasında, sektöründe ihracat lideridir. Geçtiğimiz yıl su ürünleri sektöründe gerçekleştirdiği ihracat rakamlarıyla Birincilik ödüllü almış ve başarısını kanıtlamıştır.